Huk Architekci Sp. z o.o. jest pracownią projektową, która chętnie angażuje się w przedsięwzięcia związane z szeroko rozumianym projektowaniem architektury, wnętrz i przestrzeni.

Zajmujemy się wykonywaniem projektów koncepcyjnych, budowlanych i wykonawczych, a także obsługą procesów administracyjnych niezbędnych do zrealizowania inwestycji. Oferujemy wsparcie w całym procesie inwestycyjnym: od działań przedprojektowych do finalnej realizacji.

Proces projektowy traktujemy jako twórcze poszukiwanie obejmujące wiele płaszczyzn, ponieważ o trafności projektu decyduje nie tylko podążanie za modnymi trendami, lecz przede wszystkim właściwe zdefiniowanie problemu projektowego. Każde zamierzenie, bez względu na skalę, traktujemy jako wyzwanie wymagające indywidualnego podejścia. Rozpoczynając proces projektowy od wnikliwej analizy, dążymy do zbudowania idei projektu wpisanej w konkretny kontekst przestrzenny, kulturowy i społeczny.

Naszym atutem jest nieszablonowe myślenie o projektowaniu, otwarcie na dialog oraz nowe rozwiązania architektoniczne i technologiczne, dzięki czemu zawsze staramy się przedstawić klientowi bardzo oryginalne, świeże i twórcze pomysły dostosowane do jego indywidualnych wymagań.

Projektując, stawiamy na kreowanie nowych sposobów działania zastanej przestrzeni. Przez nietypowe aranżacje oraz innowacyjne zastosowanie materiałów i faktur staramy się maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Uważamy, że nasz projekt musi być funkcjonalny i przejrzysty, ponieważ tworzony jest z myślą o przyszłych użytkownikach aranżowanej przestrzeni. To dlatego liczy się dla nas jakość, prostota i precyzja wykonania najmniejszego detalu. 

 

Oferta:

ARCHITEKTURA

- koncepcje architektoniczno-budowlane,

- wielobranżowe projekty budowlane do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych,

- wielobranżowe projekty wykonawcze,

- obsługa procesów administracyjnych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę,

- inwentaryzacje obiektów budowlanych,

- adaptacje projektów katalogowych,

w zakresie budownictwa jednorodzinnego (dom jednorodzinny wg projektu indywidualnego, dom w zabudowie bliźniaczej, dom w zabudowie szeregowej) oraz wielorodzinnego i handlowo-usługowego.

WNĘTRZA

- projekt ekonomiczny (inwentaryzacja, układy funkcjonalne w formie planu 2d, stylistyka wnętrza w formie tablic inspiracji),

- projekt podstawowy (inwentaryzacja, układy funkcjonalne w formie planu 2d, stylistyka wnętrza w formie tablic inspiracji, wizualizacje 3d, podstawowy katalog materiałów, podstawowa karta wnętrz) + podstawowy nadzór nad realizacją prac

- projekt kompleksowy (inwentaryzacja, układy funkcjonalne w formie planu 2d, stylistyka wnętrza w formie tablic inspiracji, wizualizacje 3d, kompleksowy katalog materiałów, kompleksowa karta wnętrz, dokumentacja wykonawcza) + poszerzony nadzór nad realizacją prac

- zastępstwo inwestorskie (nadzór autorski nad realizacją prac oraz organizacja i koordynowanie prac budowlanych)

w zakresie przestrzeni prywatnych (mieszkania, domy, pojedyncze pomieszczenia: kuchnia, łazienka, salon, pokój dzienny z aneksem kuchennym, gabinet) i komercyjnych (biura, restauracje i inne).

Projekty wnętrz realizujemy poprzez spotkania z Klientem jak również zdalnie, w ramach współpracy online.

WIZUALIZACJE

Model komuterowy oraz wizualizacje pojedynczych przedmiotów, wnętrz, budynków jak i całych kompleksów urbanistycznych.

 

Zespół:

Tomasz Huk – architekt

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej (akredytacja Royal Institute of British Architects). Kształcił się również na Hochschule für angewandte Wissenschaft und Kunst (HAWK) – niemieckiej uczelni technicznej w Hildesheim.

Karolina Parkitna – architekt

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej (akredytacja Royal Institute of British Architects), uzyskała z wyróżnieniem tytuł zawodowy magistra inżyniera architekta. Kształciła się również na Politecnico di Torino – włoskiej uczelni technicznej w Turynie.

Ma uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.