POKÓJ DZIENNY Z ANEKSEM KUCHENNYM

Projekt obejmuje aranżację części dziennej niewielkiego mieszkania – w miejsce wąskiego korytarza, ciasnej kuchni i małego pokoju zaproponowano przestrzeń całkowicie otwartą.

Inwestor:
Prywatny

Lokalizacja: Kraków

Data: 2013

Powierzchnia użytkowa: 22,50 m2

Autorzy: Karolina Parkitna

Strefa dzienna pełni niezwykle ważną funkcję w każdym mieszkaniu. To tutaj domownicy spotykają się, by w wolnych chwilach wspólnie spędzić czas. Właściciele niewielkiego mieszkania poprosili o pomoc w zaaranżowaniu takiej wspólnej przestrzeni, której ewidentnie brakowało w ich mieszkaniu. Na życzenie inwestora powstał projekt, który kosztem niewielkiego pokoju, wąskiego i niedoświetlonego korytarza oraz mikroskopijnej kuchni wykreował całkowicie otwartą przestrzeń , w której przenikają się wszystkie funkcje życia dziennego.

Sercem mieszkania stał się salon z wydzielonym aneksem kuchennym. Jego ewidentnym walorem  jest duże pasmowe okno, otwierające wnętrze na zachód. W salonie wydzielono strefę wypoczynkową, a także część do pracy. W północnej części mieszkania zlokalizowano aneks kuchenny.


Głównym założeniem projektowym była aranżacja wnętrza o minimalistycznym, a zarazem przytulnym charakterze. By uzyskać pożądany efekt, zastosowano we wnętrzach jasne i przyjemne barwy - ściany pomalowano na biało, a na posadzki położono jasnoszare płytki oraz deski podłogowe. Wnętrze dopełniają jasne,  drewniane meble połączone z akcentami ze szkła i stali. Aby przełamać biel i odcienie szarości wprowadzono dodatki w kolorach ciepłej żółci i morskiego niebieskiego, które stały się motywem spajającym wnętrze.