DOM JEDNORODZINNY NA BIELANACH

Projekt domu jendorodzinnego o uniwersalnej formie zewnętrznej subtelnie łączącej tradycję z nowoczesnością.

Inwestor:
Prywatny

Lokalizacja: Kraków

Data: 2016

Powierzchnia użytkowa: 250,00 m2

Zakres: projekt koncepcyjny i budowlany z elementami projektu wykonawczego, obsługa procesów administracyjnych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę

Autorzy: Karolina Parkitna, Tomasz Huk

Uniwersalna bryła wyróżnia się współczesną wizją tradycyjnego domu, którego charakter zaakcentowano nowoczesnymi materiałami oraz rozległymi otworami okiennymi doświetlającymi otwarte wnętrza. Na powierzchnię domu składa się parter mieszkalny o komfortowym, wolnym planie, poddasze użytkowe oraz obszerna piwnica i garaż dwustanowiskowy. Dom został umieszczony w północno-środkowej części podłużnej działki, tak aby w maksymalny sposób wykorzystać możliwości jakie daje budowanie na wąskich działkach. W rzucie przypomina prostokąt, skierowany linią dłuższego boku w kierunku północ-południe. W północnej części budynku zaprojektowano garaż dwustanowiskowy, od południa obszerny taras rekreacyjny.


Nieduża, proporcjonalna bryła kryje bogaty program użytkowy – wygodny dla 4-5 osobowej rodziny przy zachowaniu optymalnej powierzchni użytkowej.

Na parterze: - przy wejściu aneks garderobiany skomunikowany z wygodnym dwustanowiskowym garażem, - otwarta na obszerny pokój dzienny kuchnia z wyspą, ulokowana od frontu i połączona ze spiżarnią, - przestronna strefa dzienna salonu i jadalni z centralnie umieszczonym kominkiem oraz wyeksponowanymi schodami, - dodatkowy pokój pełniący funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego, - łazienka z natryskiem, - taras główny połączony z salonem i jadalnią.

Na poddaszu: - przestronna odrębna strefa sypialni głównej z prywatną łazienką oraz obszerną garderobą, - sypialnie dla dzieci z wyjściem na niewielki taras zlokalizowany od południa, - oddzielna łazienka dla dzieci, - przestronne, oddzielne pomieszczenie pralni i suszarni.