MIESZKANIE W KOMPLEKSIE MIESZKANIOWYM NASZ GAJ

Założeniem projektowym było zaaranżowanie wnętrz mieszkania, które mimo usytuowania na osiedlu mieszkaniowym oddawałoby ducha industrialnego loftu. 

Inwestor:
Prywatny

Lokalizacja: Rzeszów

Data: 2017

Powierzchnia użytkowa: 58,00 m2

Autorzy:
Karolina Parkitna, Tomasz Huk

Punktem wyjścia w aranżacji wnętrz mieszkania była próba udomowienia stylu industrialnego, wykreowania wnętrza ciepłego i przytulnego mimo chłodnej atmosfery, która zwykle towarzyszy wnętrzom przemysłowym. Industrialne wnętrza lubią barwy neutralne, chłodne. Z tego powodu, aby stworzyć odpowiedni nastrój, zdecydowano się na biel i różne odcienie szarości: od jasnych popieli po czerń a jako podstawowe materiały oddające przemysłowego ducha wybrano drewno, beton i metal.

W projekcie wnętrz, w części dziennej łączącej funkcję salonu, jadalni i kuchni, dominują tak charakterystyczne dla stylu industrialnego otwarte przestrzenie. Całość charakteryzuje prostota, oszczędność formy i materiałów. We wnętrzach w harmonijny sposób przeplata się styl industrialnego loftu z oszczędnym stylem nowoczesnym. 

Wnętrza zostały ocieplone poprzez elementy drewna pojawiające się w każdym pomieszczeniu. Elementem spajającym wnętrza jest identyczna we wszystkich przestrzeniach podłoga, wykonana z postarzanych drewnianych desek, podkreśla pofabryczne pochodzenie. Dopełnieniem są zielone rośliny doniczkowe, które idealnie współgrają ze stylistyką wnętrz.

Przestrzeń wspólną zaaranżowano wokół drewnianego trzonu, który przy wejściu stanowi obszerną szafę na ubrania, następnie stając się okładziną ścienną skrywa drzwi do łazienki, by wreszcie w kuchni przyjąć funkcję obszernej szafy gospodarczej. Aneks kuchenny zaprojektowano w prostej formie. Sercem strefy dziennej i codziennego życia mieszkańców stał się obszerny, okrągły stół, który stanowi umowną granicę kuchni. Strefowanie funkcji podkreśla dodatkowo sufit podwieszany.

Część dzienną stanowi strefa wypoczynkowa wyposażona w obszerny regał na książki oraz wygodną sofę i kino domowe. Ścianę za telewizorem wyłożono tapetą w geometryczne wzory, imitującą liście palmowe. Industrialny charakter we wnętrzach podkreśla sufit imitujący beton oraz duża ilość lamp: proste w formie metalowe lampy sufitowe dające rozproszone światło w salonie oraz ukryte w suficie reflektory szynowe dające możliwość dowolnego kształtowania oprawy świetlnej wnętrza.

Sypialnię utrzymano w minimalistycznym stylu. We wnętrzu dominuje biel i ciepłe drewno. Kolor czarny i grafitowy występują tylko jako akcenty dopełniające aranżację. Zagłówek stanowi biała zabudowa, w której wyodrębniono przestrzeń na łóżko. Ścianę na wprost łóżka pokrywa elegancka tapeta z dekoracyjną metalową mapą świata. Za drewnianą zabudową schowano garderobę z wygodną toaletką i obszerną szafą na ubrania. 

Aranżacja łazienki nawiązuje do stylistyki mieszkania. We wnętrzu dominuje beton, drewno ocieplające wnętrze i czarne akcenty.